Instytut Ks. Piotra Skargi u św. Rity w Cascii

 

Przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi złożyli w Sanktuarium św. Rity w Cascii 4900 podziękowań i próśb do św. Rity – patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych. W całej kampanii, propagującej postać św. Rity wzięło udział ponad 6500 osób. Według zapowiedzi, akcja została przedłużona do lutego 2019 roku.

Każdy osoba biorąca udział w kampanii otrzymała bezpłatnego e-booka Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych autorstwa znanej i cenionej pisarki katolickiej, Doroty Niedźwieckiej.

Dzięki tej elektronicznej książce każdy uczestnik mógł poznać historię tej niezwykłej świętej, dowiedzieć się więcej o niesamowitych cudach, które działy się z jej udziałem i zrozumieć, co spowodowało, że umiłowały ją miliony rodzin na całym świecie.

Przecież dla świętej Rity Bóg sprawił nawet, że w środku mroźnej zimy zakwitła róża, a drzewo figi wydało owoce. Liczne cuda miały miejsce nawet po jej śmierci. Ciało św. Rity nie uległo rozkładowi i wydawało miłą woń. Nic więc dziwnego, że cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony czcicieli patronki rodzin.

Podziękowania z Cascii

Wszyscy chętni mogli też wypełnić specjalną kartę na podziękowania i prośby do św. Rity. Aż 4900 kart zostało przekazanych przez przedstawicieli Instytutu Piotra Skargi na ręce opiekunów Sanktuarium św. Rity w Cascii.

O całej akcji miejscowi ojcowie wypowiadali się z wielkim uznaniem. W czasie mszy świętej za wszystkich uczestników akcji, ksiądz celebrans powiedział: „Dziękujemy za to, że niesiecie po całej Polsce imię i charyzmat świętej Rity, która tak wielu ludziom już pomogła i jest gotowa pomagać dalej”.

Akcja będzie kontynuowana

Te słowa potwierdzają tylko konieczność prowadzenia takich akcji. Co ważne, dzieło propagowania postaci św. Rity będzie trwało dalej. Akcja Instytutu została przedłużona do lutego 2019 roku.

Święta Rita cieszy się ogromnym uznaniem wśród wiernych ponieważ, jej życie świadczy o tym, że z każdym problemem można sobie poradzić. Wystarczy mocno wierzyć i zaufać Panu  Bogu.

Sprawdź także: http://www.instytutpiotraskargi.pl/