logo pch24

Promocja satanizmu i okultyzmu w Polsce – nagłośnili to dziennikarze PCh24.pl

Dziennikarze związanego ze Stowarzyszeniem im. Ks. Piotra Skargi portalu konserwatywnego PCh24.pl uderzają na alarm: już w marcu w Toruniu startuje pseudowernisaż jawnie promujący praktyki okultystyczne i satanistyczne. Wszystko to za wiedzą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Niejaka Marina Abramovic to autorka pseudowernisażu pod nazwą „Do czysta”, który od 8 marca 2019 roku wystawiany jest w jednej z toruńskich galerii. Wsławiła się ona wcześniej występami przed obiektywem aparatu z głową kozła oraz z rogami przypominającymi diabelskie kreacje.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej wraz z Instytutem Ks. Piotra Skargi rozpoczęło akcję protestacyjną, w ramach której wysyłane są drogą internetową petycje do wicepremiera odpowiedzialnego za resort kultury Piotra Glińskiego oraz do decydentów z samorządu odpowiedzialnych za nadzór nad Muzeum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Autorzy petycji (jest dostępna na stronie Protestuj.pl) domagają się natychmiastowego wycofania wystawy i wstrzymania finansowania pseudoartystki z pieniędzy publicznych. Na ten drugi postulat ministerstwo już zdążyło odpowiedziec, twierdząc, że dwukrotnie już odmówiło pani Abramovic przyznania środków na jej działalność.